Sprawdzenie pojazdu w KRZ

Na tej stronie można zlecić czy osoba fizyczna bądź firma ma zastawiony przedmiot taki jak samochód czy maszyna w oficjalnym Sądowym Polskim Rejestrze Zastawów KRZ. Sprawdzenie pojazdu w KRZ – Rejestrze Zastawów uwidoczni czy nie ciąży na nabywanym samochodzie lub maszynie nie zapłacone zadłużenie, co pozwoli uniknąć problemów związanych w własnością samochodu w przyszłości i jego przerejestrowaniem.

Aby sprawdzenie pojazdu w KRZ było wiarygodne należy posiadać:

  • nr regon jeśli właścicielem samochody jest firma,
  • nr pesel jeśli właścicielem samochody jest osoba fizyczna,
  • nr VIN z dowodu rejestracyjnego.

Sprawdzenie w KRZ


Co to jest usługa „Historia Pojazdu” i kto może z niej skorzystać?

„Historia Pojazdu” to usługa realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji dla wszystkich, którzy planują zakup używanego samochodu, motocyklu lub innego pojazdu zarejestrowanego w Polsce. Dane otrzymywane dzięki tej usłudze, mogą pomóc w  ocenie stanu technicznego pojazdu oraz potwierdzeniu wiarygodności oferty sprzedawcy. Otrzymany raport można łatwo zapisać i wydrukować. Informacje o pojeździe otrzymuje się całkowicie bezpłatnie.

Jak uzyskać dane?

Wystarczy wpisać trzy dane:

  • numer rejestracyjny pojazdu,

  • datę pierwszej rejestracji pojazdu,

  • numer VIN – jest to unikalny numer pojazdu, który jest nadawany i umieszczany na pojeździe przez producenta.

Powyższe dane znajdują się m.in. w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu. Można je otrzymać od właściciela lub sprzedawcy.

Adres strony „Historia Pojazdu” we wpisie sprawdzenie pojazdu w krz

Adres do sprawdzenia historii pojazdu jest tu

Zobacz jak sprawdzić rejestr zastawów samochodów oraz dowiedź się także co to jest rejestr zastawów jak zamówić odpis z rejestru zastawów