Rejestr Zastawów Samochodów

Samochód może być obciążony kredytem.

Aby sprawdzić czy samochód nie jest obciążony kredytem należy dokonać sprawdzenia samochodu w Rejestrze Zastawów – Rejestr Zastawów samochodów można w tym celu udać się do sądu lub zamówić sprawdzenie przez internet.

Osobiście czy przez internet ?

Sprawdzenie osobiste wiąże się z wyjazdem do sądu, wypełnieniem formularza zgodnie z Katalogiem  sposobu opisu przedmiotu zastawu (katalog ma tylko 36 stron, więc warto zarezerwować więcej czasu) można zapewne skorzystać z podpowiedzi pracownika sądu ale czy pracownik będzie wiedział co faktycznie kupujemy są przecież samochody osobowe, ciężarowe, specjalne czy ciągniki siodłowe.

Wszystkie to samochody i nie można ich wrzucać do wspólnego worka gdyż każdy z tych pojazdów występuje pod inną pozycją katalogu a tylko trafna identyfikacja daje wiarygodne sprawdzenie – w Rejestr Zastawów samochodów.

Sprawdzenie przez internet jest o wiele wygodniejsze gdyż cały proces identyfikacji przejmuje serwis sprawdzający, który w razie wątpliwości na podstawie kilku pytań jest w stanie trafnie sklasyfikować pojazd i dokonać sprawdzenia właściwego samochodu w rejestrze zastawów. Nadto czas sprawdzenia jest o wiele krótszy niż samodzielna wyprawa do sądu. Opłacone zamówienie na sprawdzenie samochodu w rejestrze zastawów zlecone przez internet może zostać zrealizowane nawet w czasie paru godzin od chwili przesłania potwierdzenia dokonania opłaty.

Zarówno sprawdzenie osobiste i przez internet skutkuje uzyskaniem zaświadczenia z rejestru zastawów w formie papierowej (sprawdzenie osobiste) lub papierowej i skanu na e-mail (sprawdzenie przez internet).

Co trzeba mieć aby sprawdzić samochód w rejestrze zastawów przez internet?

Trzy informacje wystarczą aby wiarygodnie dokonać sprawdzenia samochodu w rejestrze zastawów – Rejestr Zastawów samochodów:

  • po pierwsze należy posiadać pesel właściciela samochodu lub regon firmy jeśli właścicielem samochodu jest firma posiadająca osobowość prawną.
  • po drugie należy wskazać rodzaj sprawdzanego pojazdu czy to samochód osobowy, ciężarowy, specjalny czy może ciągnik siodłowy.
  • po trzecie ostatnie i najważniejsze to numer nadwozia lub podwozia tak zwany nr

    VIN. Numer VIN samochodu to skrót z ang. Vehicle Identification Number mający zazwyczaj format 17 znaków, z wyłączeniem liter: I, O, Q. VIN umieszczony jest w dowodzie rejestracyjnym pojazdu pozycja E. Fizycznie numer VIN znajduje się na tabliczce znamionowej. Najczęściej znajduje się ona na przedniej ściance przy drzwiach lub na stopniach wejściowych w pierwszych drzwiach. Czasami producenci nadrukowują numer nadwozia także na komorze silnika, przegrodzie przy komorze wlotowej powietrza bądź na podszybiu.

Wypełnij teraz formularz sprawdzenie samochodu w Rejestrze Zastawów lub zobacz rejestr zastawów Warszawa lub sprawdzenie pojazdu w KRZ